ההופמנים בדרכים

בדרך לפליטויצה עוצרים בלובליאנה וראסטוקה

זהו , את הפרק הסלובני לטיול סיימנו ליומיים הקרובים ואנחנו מדרימים ונוסעים לפליטיויצה , למה ? כי חייבים !

לפי ה WAZE נסיעה מהצימר ליעד תיקח כשלוש וחצי שעות , ידענו שנצטרך לעשות בדרך כמה עצירות לגוף ולנשמה ובעיקר להפסקת המריבות בין הבנות.

לובליאנה נבחרה ליעד העצירה הראשון בדרך 40 דקות בלבד מהצימר , אפילו הבנות עוד לא הפסיקו לריב  ,

ממש נהנינו לטייל במרכז העיירה , מעבר בין הגשרים השונים , גשר הדרקונים ,משולש הגשרים , קצת חנויות (לבנות) ,שוק קטן ונחמד  בעיקר לחלץ את העצמות לקראת המשך הנסיעה

המשכו דרומה עוד כשעה נסיעה לכיוון הגבול הקרואטי , הצגנו את הדרכונים  (לא לשכוח להביא את הדרכונים , הם לא חלק מהאיחוד) וחצינו את הגבול .

הכיוון צימר ששכרנו המרוחק כ 15 דקות נסיעה מבפליטיויצה

מספר טיפים :

שבסופי שבוע (שבת וראשון) ההמתנה במעבר הגבול יכול להיות ארוכה ומתישה (בשתי עברי הגבול) ולכן להגיע לקרואטיה באחד מימי השבוע .

לקרואטיה יש מטבע מקומי שנקרא קונה (KUNA) , כדאי להצטייד מבעוד מועד במטבע שלהם , למרות שהם ישמחו לקבל ממכם יורו , ויחזירו לכם עודף עם המטבע המקומי , אנחנו חשבנו להחליף את הכסף מייד לאחר מעבר הגבול אך לא מצאנו היכן .

חווית הנסיעה בקרואטיה מתחלקת לשתיים :

נסיעה על כבישי האגרה בשיטת נסעת שילמת , לוקחים כרטיס בכניסה לכביש ומשלמים ביציאה , כביש מהיר מרובה במסלולים והנסיעה נוחה ועוברת בנעימים .

נסיעה על הכביש מהיר שחוצה את הכפרים והעיירות בדרך לפליטיויצה , פה לא רק אנחנו היינו מבולבלים גם ה GPS עצמו , פשוט אף אחד מאיתנו (לא אנחנו ולא ה GPS) לא ידע מהיא המהירות הנכונה שצריך לנסוע על הכביש , היו פעמים שה GPS הראה 90 קמ"ש והתמרור הראה 70 או 60  , והיו מקרים שזה הראה הפוך …. , החלטנו לנסוע על פי התמרורים , ועל הפקקים שגרמנו הודיעו בגלגל"צ .

עצרנו עצירה נוספת בעיירה מדהימה ראסטוקה

העיירה פשוט יושבת על מפלים , מתחת לכל בית יש מפל שמתנקז לעוד מפל ועוד מפל , בלי סוף מפלים צריך לראות על מנת להאמין וגם התמונות שצילמתי לא יכולות להעביר את התחושה .

אכלנו ארוחת ערב במסעדת PETRO כפי שמומלץ בספר המשפחה המטיילת , והמשכנו בנסיעה לצימר ללינת הלילה .

מיקום הצימר (ועוד רבים כמותו) היה על הכביש הראשי שמוליך לפליטיויצה , זהו ביתנו לשתי הלילות הבאים

לילה טוב , מחר צריך לקום מוקדם

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *